Jak wybrać siodełko do swojego roweru?  
Jak wybrać siodełko do swojego roweru?  

Kiedy kupimy już wymarzony e-rower i zaczynamy nim jeździć na co dzień kilka kilkanaście kilometrów lub gdy jeździmy na kilkudniowe podróże to może pojawić się problem wygodnego siodełka, na którym możemy spędzić 6-7 godz. bez względu na pogodę.

 

"Siodełko musi być dopasowane do nas, tak jak buty"

 

Nie może być ani za duże ani za małe.

 

W rowerach elektrycznych, które kupujemy siodełka mają najczęściej uniwersalny kształt i rozmiar, dlatego nie dla wszystkich będą odpowiednie.

 

Jeszcze kilka lat temu dobór siodełka był trudny.

 

Zazwyczaj kupowaliśmy trochę “na oko”.

Może niektórzy z Was mają w swoich szafach kilka siodełek, które nie spełniły oczekiwań zanim trafiliście na to jedyne “swoje” odpowiednie?

Ja sam mam ich chyba z pięć.

 

Jeśli już znajdziemy dla siebie wygodne siodełko to raczej się z nim nie rozstajemy.

Szybciej zmienimy rower, do którego często założymy "stare" siodełko, na którym jeździło się nam wygodnie dlatego dobór siodła rowerowego musi być dobrze przemyślany.

 

Dziś wybór siodełka nie musi być intuicyjny i dobór jest dużo łatwiejszy - służą do tego przyrządy pomiarowe, za pomocą których można dobrać odpowiedni rozmiar. 

 

Siodło rowerowe Sella Royal

 

Taki pomiar zajmuje około minuty - po którym dowiemy się jaki potrzebujemy rozmiar siodła, kiedy już to będziemy wiedzieli dobieramy siodełko rowerowe z  kilku podstawowych kategorii;

 

  1.     Miejskie - 90 stopni
  2.     Trekkingowe/Crossowe – 60 stopni
  3.     MTB (górskie) – 30/45 stopni
  4.     Sportowe

 

Niektórzy producenci dzielą siodło jeszcze na: 

  •     Damskie
  •     Męskie
  •     Dziecięce
Dziś siodełko jest zbudowane z różnych komponentów i materiałów, które pozwolą nam cieszyć się komfortową jazdą na co dzień.

 

O technologii stosowanej w  siodłach rowerowych możecie przeczytać w artykule “Sella Royal  - siodła rowerowe pełne inowacji”.Sidło Selle Royal

 

Zanim więc kupisz siodełko do swojego jednośladu warto pójść do sklepu rowerowego i dokonać pomiaru, aby wybrać odpowiedni rozmiar siodełka, a następnie kompetentny sprzedawca  pomoże nam dobrać siodełko do rodzaju roweru, stylu jazdy i  wygody użytkownika, w ten sposób będziemy pewni naszego wyboru.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl